Grafika warsztatowa

grafika warsztatowa

grafika warsztatowa

akwaforta

naczynia krwionośne

grafika warsztatowa

grafika warsztatowa

drzewo życia

grafika suwałki

praca artystyczna

naczynia krwionosne

,,Drzewo życia”

akwaforta

kosmos

grafika warsztatowa

grafika warsztatowa

,,Kosmos”

technika mieszana

Prace powyżej powstały na grafice warsztatowej, który jest przedmiotem nauczania studiów wyższych Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Praca dyplomowa pt. ,,Drzewo życia” została wykonana pod kierunkiem dr hab. Aleksandra Woźniaka. Jest to zbiór prac przedstawiających naczynia krwionośne ludzkiego ciała połączone z drzewami. Dzielą się na cztery bloki tematyczne wykonane techniką wypukłodruku oraz akwaforty.

Grafika warsztatowa daje wiele możliwości – z jednej pracy można zrobić coś, czego nie miało się w planach. Można spojrzeć inaczej na prace, mieć w każdej chwili inny pomysł na ,,twórcze’’ odbicie blach. Ma nieokreślone możliwości dzięki którym osiągnęłam to, czego chciałam.

,,Kosmos” to przestrzeń, która jest nieskończenie otwarta. Można ją interpretować na wiele różnych sposobów, mieć wiele pomysłów.  Temat ten postanowiłam ,,ugryźć’’ od  strony autodestrukcji, czyli samozagłady. To pierwsza myśl, która pojawia się w mojej głowie. Człowiek nie szanuje samego siebie, swojego życia ani nie szanuje innych. Są to moje osobiste chwile zastanowienia, refleksji nad życiem, jego wartością i to jaki ma sens. Każdy widzi w inny sposób koniec świata, jednak zastanawiające jest to jaki on będzie, jak będzie wyglądał. Moje prace to próba pokazania do czego to wszystko zmierza, jak to wszystko może się skończyć.