Fotografia artystyczna

fotografia artystyczna

,,Drzewo życia”

fotografie 50 x 70 cm

fotografia artystyczna

artystycznie

czarne na czarnym

Praca dyplomowa została wykonana w pracowni fotografii pod kierunkiem prof. Janusza Połoma. Wydruk prac został wykonany drukiem pigmentowym na drukarce EPSON Ultra Hrom Drink Epsylon Stylu Pro 9900. Papier jaki został użyty do druku to Photo White 270G Wright White – jest to w pełni matowy papier hanemino.

Jest to tryptyk, a każda z prac ma wymiar 50×70 cm.

Ciało ludzkie jest zbudowane z drzew – drzew życia. Tematyka moich prac jest przenośnią tego, jak człowiek zależny jest od natury. Fotografia pozwoliła mi na pokazanie tego tematu poprzez części ciała oraz drzewa. Metodą nałożenia zdjęcia na zdjęcie uzyskałam efekt o który mi chodziło. Prace są ciemne, a ciało ledwo widoczne. Jednak każda z prac ,,pnie się’’ do góry, jest oznaką życia. Środkowa praca jest odskocznią od dwóch monotonnych i patetycznych prac. Jest symbolem życia, nawet pod względem jasności zdjęcia.

Fotografia daje wiele możliwości – z jednej pracy można zrobić coś, czego nie miało się w planach. Ma nieokreślone możliwości dzięki którym wyraziłam w pracach to, co chciałam.